ZASADY PRZYPROWADZANIA I ODBIORU DZIECKA

ZASADY POBYTU, PRZYPROWADZANIA I ODBIORU DZIECI

obowiązujące w roku szkolnym 2022/2023

1. Przedszkole jest czynne w godz. 600 – 1700
  2. Dzieci przyprowadzamy do przedszkola od 600 do 815, a odbieramy wg godzin deklarowanych w Deklaracji woli. Po wejściu i przy wyjściu z przedszkola należy bezwzględnie odbić kartę dziecka. Za nieprawidłowe użycie karty odpowiada rodzic.
  3. Odbieranie dzieci w innych godzinach należy ustalić bezpośrednio z wychowawcami grup.
  4. Odbierać dzieci z przedszkola mogą tylko rodzice lub prawni opiekunowie.
  5. Inne pełnoletnie osoby będą mogły odbierać dzieci z przedszkola na wyraźne, pisemne upoważnienie wystawione przez rodziców/opiekunów, z podaniem danych i nr Dowodu osobistego osoby odbierającej.

NIEOBECNOŚĆ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

1. Rodzice zobowiązani są do powiadamiania przedszkola o czasie nieobecności dziecka w placówce

A – nieobecność dziecka w przedszkolu należy zgłosić dnia poprzedniego, lub do godz. 800  w dniu nieobecności dziecka,

B – opłata naliczana jest według rzeczywistego czasu pobytu dziecka w przedszkolu z wykorzystaniem czytnika Iprzedszkole

C – w przypadku, gdy dziecko jest nieobecne np. z powodu choroby, wyjazdu, itp., rodzice zobowiązani są przestrzegać terminów odpłatności za przedszkole

1. Dziecko przyprowadzane do przedszkola musi być zdrowe

A – w przypadku choroby dziecka i związanej z nią koniecznością podawania leków, rodzice zobowiązani są zatrzymać dziecko w domu

B – w przypadku choroby zakaźnej rodzice są zobowiązani poinformować przedszkole

D – w sytuacji zagrożenia życia dziecka przedszkole wzywa karetkę pogotowia przekazując dziecko pod opiekę lekarzowi, a nauczycielka lub dyrektor przebywa wraz z dzieckiem, aż do momentu pojawienia się rodziców lub opiekunów

E – gdy dziecko musi otrzymywać leki na terenie przedszkola (specjalistyczne lub związane z alergią, (np. syropy, krople) – rodzice zobowiązani są dostarczyć wychowawcom grup zaświadczenia od lekarza, który wskazał konieczność podawania leku oraz określił dawkę, częstotliwość i czas trwania podawania leku.

USTNE PROŚBY RODZICÓW O PODAWANIE LEKU NIE BĘDĄ RESPEKTOWANE!

F – w przypadku, gdy dziecko jest uczulone np. na pokarmy lub jady owadów, rodzice są zobowiązani przedstawić jednorazowo (na początku roku szkolnego – we wrześniu) zaświadczenia od lekarza i dostarczyć lek do dyrektora przedszkola z opisem jego stosowania.

ZASADY ODPŁATNOŚCI ZA PRZEDSZKOLE

Zasady wnoszenia opłat przez rodziców za pobyt dziecka w przedszkolu oraz ich wysokość na rok szkolny 2022/2023 reguluje UCHWAŁA NR XV/237/VIII/2019 RADY MIASTA POZNANIA z dnia 9 lipca 2019 r.

w sprawie określenia czasu bezpłatnego pobytu dziecka w przedszkolu oraz opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola, dla których organem prowadzącym jest Miasto Poznań

Od listopada 2022r. nastąpi zmiana stawki: 1,14 zł.

Stawka żywieniowa   obejmująca trzy posiłki (I śniadanie, II śniadanie, obiad) wynosi 7,00 zł. W trakcie trwania roku szkolnego w razie potrzeb może ulec zmianie.

• Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu w godz. 600 – 800 i 1300 – 1700 jest naliczana wg zadeklarowanych godzin i odczytu z programu Iprzedszkole.
  • W zależności od posiadanych na dziecko zasiłków (jednocześnie rodzinny  i pielęgnacyjny) lub posiadania rodzeństwa w przedszkolu obowiązują 50% zniżki od opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu.
  • W określonych Uchwałą przypadkach (orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, opinia o wczesnym wspomaganiu rozwoju, drugie dziecko w przedszkolu posiadające zasiłki, trzecie dziecko w przedszkolu, rodzina wychowuje co najmniej czworo dzieci) dziecko może być zwolnione z opłaty za pobyt w przedszkolu
  • Odpłatność pobierana jest z dołu za miesiąc, w którym dziecko było w przedszkolu.. Należy dokonać jej tylko na konta przedszkola – dwa osobne za pobyt i żywienie. Opłatę należy uiścić do 10 każdego miesiąca.

Za przedmioty przynoszone przez dzieci do przedszkola placówka nie ponosi odpowiedzialności !!!

Wszystkie rzeczy dziecka powinny być podpisane !!!