Jesteś tutaj:
  2. OPŁATY

OPŁATY

Opłata za przedszkole w roku szkolnym 2023/2024

1. Rada Miasta Poznania (Uchwała nr LXXXVII/1622/VIII/2023 Rady Miasta Poznania z dnia 30 czerwca 2023r.)  w sprawie określenia czasu bezpłatnego pobytu dziecka w przedszkolu oraz opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola, dla których organem prowadzącym jest Miasto Poznań) ustaliła liczbę 5 godzin bezpłatnych pobytu dziecka w przedszkolu.

2. Opłata rodzica za każdą  godzinę (od 6.00 do 8.00 i od 13.00 do 17.00) korzystania z wychowania przedszkolnego (nauczania, wychowania i opieki) od dnia 1.09.2023r. wynosi 1,30 zł.

3. Stawka dzienna kosztów żywienia w roku szkolnym 2022/2023 wynosi 12,00 zł.

ULGI W OPŁATACH ZA PRZEDSZKOLE

Rodzice mogą korzystać z ulgi w opłacie za godzinowy pobyt dziecka w następujących przypadkach:

Rodzice płacą 50%

• za pierwsze dziecko, jeśli pobierają na nie zasiłek rodzinny i pielęgnacyjny
  • za drugie i kolejne dziecko uczęszczające do przedszkola nawet gdy nie pobierają na nie zasiłków

Rodzice są zwolnieni z opłaty w przypadku:

• trzeciego dziecka uczęszczającego do przedszkola
  • czwartego dziecka w rodzinie
  • drugiego dziecka z rodziny korzystającego z przedszkola, na które przyznany jest jednocześnie zasiłek rodzinny i pielęgnacyjny
  • gdy dziecko posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju lub uczęszcza do oddziałów specjalnych w zakładach opieki zdrowotnej
  • gdy dziecko uczęszcza do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej
  • płatność wyłącznie na konto przedszkola do 10 dnia każdego miesiąca.
  •  Fundusz na potrzeby okazjonalne do dyspozycji Rady Rodziców – przeznaczony na „wyprawkę” (artykuły plastyczne i materiały potrzebne do zajęć – 100 zł. na rok) i wydarzenia okazjonalne takie jak  teatrzyki, uroczystości, wycieczki, upominki z okazji świąt – 2 x 100 zł.
  • Wyżywienie – 12,00 zł: 3 posiłki I śniadanie, II śniadanie, obiad