WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Od 15 grudnia w przedszkolu zapanował magicznyc czas. W Przedszkolu nr 1 pielęgnuje się tradycje świąt Bożego Narodzenia. Od lat grupy przedszkolaków zapraszają rodziców na przedświąteczne spotkanie. W tych dniach rozbrzmiewają tutaj anielskie śpiewy, w salach można spotkać Trzech Króli, Maryję i Józefa, aniołki, Mikołaje... Otworzyliśmy także nasz kramik z świątecznymi ozdobami. W salach zamigotały lampki na choinkach a praca nad ozdobami trwała od samego ranka.

17 grudnia wszystkie przedszkolaki elegancko ubrane pojawiły się w przedszkolu. Tego dnia czekało na nie wiele atrakcji. O 9.30 zawiał do nas teatrzyk z świątecznym przedstawieniem "Ognik i choinkowe marzenie", które przypomniało nam, że nieważne jest upominkowe szaleństwo lecz radość płynącą z ciepła domowego ogniska.

Po przedstawieniu do drzwi zapukał długo oczekiwany gość - Gwiazdor. Dzieci z wielką radością zaśpiewały świąteczne piosenki, kolędy. W zamian za miłe spotkanie Gwizdor zostawił pięknę prezenty pod choinką. Ostatnią atrakcją była wspólnie zjedzona Wigilia.