MAMO, TATO CO WY NA TO

"Mamo, Tato co wy na to" - to program edukacyjny skierowany do dzieci 5 – 6 letnich, ich rodziców i opiekunów, powstał z inicjatywy pracowników Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu.

Głównym założeniem jest zwrócenie uwagi na specyfikę rozwoju dzieci, szczególnie znaczenie zmian fizycznych i psychicznych w tym okresie. Celem programu jest także wzbogacenie rodziców w informacje dotyczące wybranych elementów rozwoju dzieci 5 i 6 letnich, budowanie relacji opartych na wzajemnym zaufaniu i szacunku oraz pokazaniu rodzicom ich znaczenia w rozwoju własnego dziecka.

Program ten jest realizowany w naszej grupie, wśród dzieci 5,6 letnich. Dzieci uczestniczące w programie otrzymają emblematy i broszurki. Broszura ta jest skierowana także do rodziców/opiekunów, którzy mogą uczestniczyć w rozwiązywaniu zadań zawartych w broszurze.