PROGRAM WSPARCIA PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEGO DLA DZIECI, UCZNIÓW, RODZICÓW

Szanowni Państwo,

Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie Umowy nr MEiN/2021/DPI/76 z dnia 01.06.2021r. zaprasza uczniów, nauczycieli i rodziców do korzystania z bezpłatnych indywidualnych konsultacji online ze specjalistami.

Pomocy psychologiczno-pedagogicznej udziela ponad 20 różnych specjalistów (psychologów, pedagogów i psychoterapeutów), którzy mają wieloletnie, bogate doświadczenie w pracy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej i psychoterapeutycznej.
Doradztwo psychologiczno-pedagogiczne obejmuje m.in.:

· pomoc psychologiczną w sytuacji depresji, kryzysu, trudnych doświadczeń życiowych i wyzwań codzienności, zaburzeń osobowości, problemów z poczuciem własnej wartości, w napadach lęku i paniki, z doświadczeniem traumy,

· rozwiązywanie problemów wychowawczych z dziećmi i młodzieżą (problemy z nauką, zachowaniami agresywnymi, stawianiem i utrzymywaniem granic, poprawa komunikacji dorosły-dziecko i dorosły-nastolatek itp.),

· pracę z zespołem klasowym i rozwiązywanie konfliktów, budowanie relacji interpersonalnych,

· radzenie sobie z przewlekłym stresem oraz trudnymi emocjami,

· pracę z uzależnieniami i współuzależnieniem, w tym uzależnienia behawioralne m.in. od komputera i telefonu,

· wsparcie edukacyjno-wychowawcze dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ich rodziców i nauczycieli,

· wsparcie dydaktyczno-metodyczne dla nauczycieli przedmiotowych.

Aby skorzystać z indywidualnych konsultacji niezbędne jest założenia konta na platformie: pwpp.uksw.edu.pl [1] , kliknięcie w daną kategorię np. uczeń lub rodzic, a następnie wejście w sekcje „potrzebuję wsparcia specjalisty" i wypełnienie formularza.

Co ważne, pomoc psychologiczna udzielana jest nie tylko w języku polskim, ale i ukraińskim.

Zapraszamy także do korzystania z bogatej oferty bezpłatnych szkoleń i spotkań realizowanych w ramach Programu Wsparcia na platformie:
pwpp.uksw.edu.pl [1]