POWITANIE WIOSNY.

Grupa "Hałabały" 20 marca powitała wiosnę w swojej sali. Tego dnia dzieci przypominały sobie jakie zmiany zachodzą w przyrodzie, gdy zbliża się wiosna. Między innymi przypomniały sobie o wiosennych kwiatach, które nie tylko zobaczyły na zdjęciach ale i mogły dotknąć czy powąchać, gdyż panie postanowiły kącik przyrodniczy wzbogacić o piękne wiosenne kwiaty. Wspólnie ustaliliśmy, jakie warunki powinny zaistnieć, aby nasze kwiaty pięknie rosły i kwitły. Następnie przesadziliśmy je do nowej doniczki, obserwując i nazywając elementy budowy kwiata. Przypomnieliśmy sobie także historyjkę "Od nasionka do kwiatka".

Dzień zakończyliśmy wspólnym korowodem do parku, gdzie przegoniliśmy panią Zimę i powitaliśmy długo oczekiwaną Wiosnę.