MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS TEATRALNY

14 maja - w czwartek odbył się międzyprzedszkolny konkurs teatralny pt. "Poznańskie opowieści". W konkursie wzięły udział zaprzyjaźnione przedszkole: Przedszkole nr 28 im. Małych Astronomów, Przedszkole nr 7, Przedszkole nr 13, Przedszkole nr 38 im. "Orlego Gniazda" oraz nasze Przedszkole nr 1. Jako organizatorzy naszym przedstawieniem otwarliśmy konkurs. Grupa "Hałabały" pod przewodnictwem Pani Wioletty Przybylskiej - Kaczmarek, wystawiła "Legendę o poznańskich koziołkach". Legenda stara jak świat, a jednak w nowym i niecodziennym wydaniu, gdzie główną rolę odgrywają nie koziołki a zegar, który zgodnie ze słowami Maciejowej jest strażnikiem porządku  "Gdy właściwie chodzi zegar, to terminów się przestrzega.Ten na ratuszowej wieży do najlepszych nie należy…"

Następni w kolejności na scenie pojawili się starszacy z Przedszkola nr 28 pod przewodnictwem Pani Anety Snowackiej - Bartkowiak oraz  Pani Anny Olszak. Przedszkolaki wystawiły sztukę zatytuowaną "Jadę tramwajem i Poznań poznaję". Oj gdzież oni nas nie zawieźli - byliśmy w Zoo, na Starym Rynku, w Teatrze i w Operze.... Po wspólnej wędrówce obejrzeliśmy pełne humoru przedstawienie z Przedszkola nr 7 zatytuowane "Popołudnie humoru i gwary poznańskiej". Spektakl dosyć niecodzienny, gdyż w całości wyrecytyowany gwarą poznańską. Kolejni artyści to przedszkolaki z Przedszkola nr 38. Pani Paulina Spich, Pani Kamila Stawna oraz Pani Marta Kostusiak to autorki przedstawienia bardzo tanecznego pt. "Koziołki poznańskie". Dziewczynki wirowały wokoło, a chłopcy żwawo przytupywali. Na koniec mogliśmy obejrzeć nieco w innym wydaniu legendę zatytuowaną "Kwiat paproci". Przedszkolaki z Przedszkola nr 13 pod przewodnictwem Pani Agnieszki Łupaczyńskiej oraz Pani Mirosławy Skweres opowiedziały historię spotkania się dwóch koziołków, które stały się ozdobą naszego miasta.

Jury niestety miało wiele trudności, aby ocenić spektakle. Mimo, iż kryteria były ściśle określone bardzo długo trwały dyskusje. Na szczęście po wspólnym posiłku, Pani Dyrektor Małgorzata Kołodziej odczytała wyniki konkursu. Okazało się, że wszyscy uczestnicy otrzymali taką samą liczbę punktów - i wszystkie Przedszkola zajęły równorzędne I MIEJSCE.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie, gratulujemy wygranej i zapraszamy za rok!