CZERWIEC

1. Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie poprzez przestrzeganie ustalonych umów i zasad w grupie.

2. Nieprzeszkadzanie innym dzieciom w zabawie.

3. Stosowanie form grzecznościowych względem siebie, dzieci, a także osób dorosłych w każdej sytuacji w domu, przedszkolu.

4. Uświadomienie niebezpieczeństw wynikających z nieprzestrzegania zasad.

5. Poznanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu: rozmawianie z obcymi, odchodzenie z nimi, zbliżanie się do nieznanych zwierząt, bezpieczne korzystanie z urządzeń znajdujących się na placu  zabaw.

6. Obserwowanie w sposób bezpośredni zmian zachodzących w przyrodzie, poznanie wybranych owadów: pszczół, mrówek, biedronek.

7. Poznanie wybranych środków transportu, którymi możemy podróżować podczas wakacji.

8. Doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat obrazków wg ustalonej kolejności.

9. Zapoznanie dzieci ze szkodliwością hałasu dla naszego zdrowia.

10. Doskonalenie umiejętności przeliczania, segregowania wg jednej cechy, utrwalenie podstawowych kolorów.

11. Rozwijanie mowy  i koncentracji uwagi poprzez słuchanie bajek i wypowiadania się na podany temat.

12. Rozwijanie zdolności wokalnych i rytmicznych podczas śpiewania, rytmicznego klaskania, tupania.

13. Doskonalenie sprawności manualnych i inwencji twórczej w trakcie prac plastycznych (malowanie, rysowanie klejenie)

14. Uczestniczenie w Sportowej Olimpiadzie Przedszkolnej z okazji Dnia Dziecka.

Wiersz T. Fiutowskiej ,,Już lato".

Już jest lato, już jest lato!

Wyjeżdżamy z mamą, tatą.

W góry, w lasy lub nad morze,

każdy jedzie tam gdzie może.

Bliżej słońca, bliżej wody,

by się kąpać dla ochłody.

Na jagody chodzić w las,

bo wakacji nadszedł czas.

Piosenka ,,Niech żyją wakacje".

1. Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las

i niebo, i słońce, wolny swobodny czas.

2. Pojedzie z nami piłka, i kajak, i skakanka,

będziemy się grac w siatkówkę od samiutkiego ranka.

Gorące, złote słońce na ciemno nas opali,

w srebrzystej, bystrej rzece będziemy się kąpali.