PAN KOLEJARZ

Dnia 20 października nasze przedszkole odwiedził Pan Kolejarz- Dziadek Krzysia z naszej grupy. Zaproszony gość przeprowadził ciekawe  interaktywne zajęcia dla starszych dzieci dotyczące bezpiecznego zachowania  się na drodze i przepisów ruchu drogowego i kolejowego. Opowiedział nam o swojej pracy i odpowiadał na pytania małych „ciekawskich” przedszkolaków.  Każdy zainteresowany mógł porozmawiać z panem kolejarzem, zapoznać się ze  specyfiką jego pracy, a przede wszystkim dowiedzieć się, co robić, a czego  unikać na drodze i w jej pobliżu, aby nie być narażonym na niebezpieczeństwo. Przy okazji akcji dziadek Krzysia rozdał przedszkolakom odblaskowe  przedmioty, które mimo swoich niewielkich rozmiarów, mają wielokrotnie nieocenione znaczenie dla bezpieczeństwa dzieci.