Wycieczka do Concordia Design

W dniu 7.10 wybraliśmy się na wycieczkę do Concordia Design na wystawę ,,Patrz, poznaj, poczuj Poznań". Zanim zwiedziliśmy wystawę posłuchaliśmy ciekawostek o targach, widzieliśmy duże koziołki, które patrzyły na nas przez okna jednego z największych hoteli Sheratonu. W drodze na wystawę zjechaliśmy ruchomymi schodami pod rondo Kaponierę. Po chwili już zwiedzaliśmy wystawę. Słuchaliśmy ciekawostek o naszym mieście, rozwiązywaliśmy zagadki a także dowiedzieliśmy się jak brzmią wybrane słowa w gwarze poznańskiej np kejter to pies. Było dużo śmiechu gdy usłyszeliśmy, że dzieci w naszej gwarze to gzuby. Obdarowani prezentami plecakami i folderami o Poznaniu wróciliśmy do naszego przedszkola na pyszny obiad.