RATUSZ

TAJEMNICE POZNAŃSKIEGO RATUSZA

Dnia 7 lutego byliśmy na wycieczce w Muzeum Historii Miasta Poznania. Muzeum Historii Miasta Poznania od 1954 roku mieści się w Ratuszu. Zbiory Muzeum Historii Miasta Poznania liczą około 20 tysięcy obiektów. Dokumentują one dzieje miasta od średniowiecza do współczesności. Dzięki możliwości uczestniczenia w lekcji muzealnej, mieliśmy możliwość zobaczenia różnorakich ciekawych eksponatów i zbiory rzemiosła artystycznego, a także wysłuchania opisów i opowiadań dotyczących dziejów miasta Poznania wygłaszanych przez eksperta. Każdy z nas miał możliwość zadawania różnorakich pytań Pani przewodnik.

Renesansowy Ratusz to jeden z najpiękniejszych zabytków naszego miasta. Słynie on przede wszystkim z dwóch wesołych koziołków, które codziennie o godz. 12. 00 pojawiają się na ratuszowej wieży i bodą rogami dwanaście razy. W spotkaniu z ratuszowymi koziołkami uczestniczyły dzieci z grupy Plastusiów, które radośnie odliczały kolejne z dwunastu uderzeń.