KRECIK POZNAJE POLSKĘ

"Wróbelki" wzięły udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Krecik poznaje Polskę". Celem projektu jest przyblienie dzieciom wiedzy na temat regionu, z którego pochodzą, ukazanie jego piękna i wyjtkowości, jego dorobku kulturowego, ale take rozbudzanie zainteresowania innymi miejscami w Polsce.

Oto relacja z pobytu Krecika w Przedszkolu nr 1:

PRZYGODA KRECIKA W POZNANIU.

W długi weekend majowy do Przedszkola nr 1 „Bajkowy Zamek” zapukał Pan Listonosz. W ręku trzymał bardzo dużą przesyłkę. Paczka była zapakowana w czarną folię i była niezwykle ciężka. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem przecinały kolejne taśmy, rozdzierały warstwy papieru, zastanawiając się co takiego kryje się w środku. Zazwyczaj docierały do nas pluszowe misie z akcji „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którym czytaliśmy bajeczki. Tym razem z paczki wychylił główkę … czarny Krecik.

Na początek pokazaliśmy Krecikowi na mapie drogę, jaką przebył dotychczas w swojej podróży. Wskazaliśmy mu, gdzie leży nasze miasto – Poznań. Następnie Pani Wioletta zrobiła nam zajęcia zatytułowane „Ciekawe miejsca w Poznaniu”. Czytając książkę E. Piotrowskiej „Jadę tramwajem i Poznań poznaję” podróżowaliśmy do kolejnych miejsc wartych zobaczenia w naszym mieście. Każdy zabytek, muzeum, było sfotografowane i wydrukowane, więc mogliśmy Krecikowi pokazać każde z tych miejsc.

Nic tak jednak nie wzbogaca wiedzy o mieście jak … WYCIECZKA. Dlatego zapakowaliśmy Krecika i zabraliśmy go na wycieczkę do Red – Boxu – Akademia Piłkarska, która w tych dniach organizowała dla nas zabawy ruchowe. Wsiedliśmy zatem w poznańską bimbę – tramwaj i pojechaliśmy potrenować pod okiem ekipy ekspertów.

Przez te kilka dni Krecik bawił się także z dziećmi i uczestniczył w posiłkach – poznał specjały kuchni poznańskiej – pyry z gzikiem, plendze.

Czas jednak odwiedzin szybko minął i Krecik musiał wyruszyć w drogę powrotną. Na pamiątkę ofiarowujemy mu mapę Poznania wraz z słownikiem gwary poznańskiej a także książeczki o poznańskim zoo, które można zwiedzić Maltanką.

DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!!!