ŚWIĘTO UNII EUROPEJSKIEJ

9 maja obchodziliśmy Święto Unii Europejskiej.

Grupa „Misiów” zaprosiła swoich przyjaciół z grupy „Pszczółek” i „Krasnoludków”   do swojej sali. Pani Ania pokazała dzieciom globus i wyjaśniła do czego służy, przedstawiła również prezentację multimedialną dzięki której zapoznała dzieci z legendą o Europie, wybranymi flagami krajów europejskich; z walutą i maskotką UE – Syriuszem. Dzieci dowiedziały się, skąd pochodzą ich ulubione bajki, piosenki oraz popularne zabawy. Na zakończenie naszych działań zamieniliśmy się w projektantów mody – wszyscy według własnej inwencji wykonali nowe ubranie dla Syriusza – maskotki UE. Nasze prace zostały wyeksponowane w szatni grupowej.

Serdeczne podziękowanie za udostępnienie prezentacji multimedialnej składamy  Regionalnemu Ośrodkowi Debaty Międzynarodowej w Poznaniu.