„Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula

Lecz czasami też tak bywa

Że się o nim zapomina

A więc wezmę misia czule

I do siebie go przytul”.

W dniu 25.11 nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem i nie tylko. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Na początek każdy poznał historię święta:

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

Potem zaczęły się wspólne zabawy ze swoimi Przytulankami. Trochę policzyliśmy, trochę pośpiewaliśmy a na koniec zrobiliśmy piękne portrety naszych gości.

W przyszłym roku na pewno zaprosimy znowu do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić.