JUDO W GRUPIE MISIÓW

W ramach projektu „Rodzic z Pasją”  23 maja dzieci z grupy „Misiów” już po raz drugi uczestniczyły w zajęciach  z Judo. Pierwszy raz zajęcia zostały przeprowadzone 11 października 2013r. Dzieci miały możliwość wziąć udział w ćwiczeniach ogólnorozwojowych z elementami judo. Dzieci nauczyły się podstawowej terminologii japońskiej w judo. Nasza grupa jest bardzo aktywna ruchowo, uwielbia wyzwania sportowe i zajęcia te spotkały się z wielką radością i zaangażowaniem ze strony dzieci. W czasie zajęć zachowano wszelkie zasady bezpieczeństwa!!!

Inicjatorką tych spotkań  jest p. Izabella Skalska mama naszego Jasia.

Prowadzącą zajęcia jest jej przyjaciółka p. Angelika Bosek - Kowalczyk.Dziękujemy Pani Angelice za poświęcony nam czas i wspaniałą zabawę, która rozwija nasze dzieci ruchowo i bardzo je dyscyplinuje.

Nazwisko Imię: Bosek - Kowalczyk Angelika

Prowadzona grupa: KLUB SPORTOWY
AKADEMIA JUDO POZNAŃ -  Dzieci

Stopień judo: I DAN

Kilka słów od siebie:
Moja przygoda z judo zaczęła się gdy miałam 9 lat. Do trenowania namówiła mnie koleżanka z klasy, która wiedziała, że od zawsze interesują mnie japońskie sztuki walki.

Pierwsze lata z judo traktowałam jako zabawę i tak też było na treningach, było dużo zabawy, śmiechu, akrobatyki i elementów judo. W wieku 10 lat zaczęłam startować na zawodach i odnosić pierwsze małe sukcesy, wygrane walki dawały mi dużo energii do dalszej pracy nad podnoszeniem swoich umiejętności.

Następne lata, były ciężką droga do sukcesu: codzienne treningi, obozy, wyjazdy. Wszystkie te wysiłki opłaciły się, gdy miałam 14 lat zajęłam I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzików w Poznaniu. Przez kolejne 9 lat zdobywałam medale  na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych. Bardzo fajną przygodę przeżyłam z Kadrą Narodową Judo, która reprezentowałam przez trzy lata. Karierę zawodniczą przemieniłam w trenerską.

Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i radości to cudowne móc przekazywać swoją wiedzę młodszym. Patrzeć jak małymi kroczkami podwyższają swoje umiejętności. Wiem, jak ważny w ich życiu jest prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny, dlatego każdy trening jest dopasowany do danej grupy.

Mamy nadzieję, że nas jeszcze odwiedzi i wspólnie spędzimy wspaniały czas nauki i zabawy!!!