ANDRZEJKI

Andrzejek to czas.

Niech magia i wróżba

Królują wśród nas.

Już zaczynamy, już nie czekamy.

Zabawa dalej, start!”

Dnia 28 listopada 2013 r. dzieci z przedszkola wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Na początku wysłuchały opowiadania o ludowej tradycji wróżenia w wigilię świętego Andrzeja. Gdy już panie zatroszczyły się o nastrój tajemniczości i magii a w powietrzu czuć było zapach topiących się świec, przedszkolacy zasiedli w kole oddając się zabawie.

Dzieci wrzucały grosiki do „studni życzeń" z wiarą w spełnienie dziecięcych marzeń. Dowiedziały się co je czeka w przyszłości i kim będą z wróżb: „Wirująca butelka", ,,Literowa wróżba", „Kim będę" i „Zawody". Poznały przyszłe imię wybranki i wybranka z „Magicznego Serca". Ustawiały buciki aby zaspokoić ciekawość, które z nich pierwsze wkroczy w dorosłe życie. Na koniec przedszkolaki kolejno podchodziły do stolika, na którym stała miska z wodą i z pomocą pań lały wosk przez zaczarowany klucz z dużym oczkiem. Z powstałych kształtów, dzieci odczytywały, co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości.