DZIEŃ KROPKI

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, które stwarza okazję do pobudzenia wyobraźni oraz rozwijania talentów wśród dzieci. Tego dnia dzieci poznały historię dziewczynki Vashti, która dzięki małej kropce oraz swojej nauczycielce, uwierzyła w swoje możliwości. Słuchaliśmy również"Opowieści o małej kropce", która wcielała się w różne role - czasami była słońcem, innym razem kołem samochodu, albo planetą. Bawiliśmy się również szablonami kropek, do których dobieraliśmy wzór i kolor, dzięki czemu rozwijaliśmy percepcję wzrokową. Nie zabrakło również aktywności plastycznej - każde dziecko wykonało pracę zgodnie z własnym pomysłem, twórczo i kreatywnie. Malowaliśmy, przyklejaliśmy oraz robiliśmy kropki przy pomocy patyczków higienicznych. Nasze dzieła prezentują się poniżej.. prawda, że kolorowo? Wszystko odbywało się przy piosence "Kropki". Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom za udział w zajęciach.