DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 LISTOPADA 2014r. w grupie  „Plastusiów”  obchodziliśmy

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ.

Jak je obchodzić?
Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby, być miłym, może pomóc. Nic więcej.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Bądź życzliwym codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

PAMIĘTAJ!!!

- Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!

- W dwa miesiące możesz zdobyć więcej przyjaciół interesując się innymi ludźmi niż w ciągu dwóch lat usiłując zainteresować ich sobą.     Dale Cornegie

- Kiedy się śmiejesz cały świat się śmieje z tobą. Kiedy płaczesz, płaczesz sam.

- Dziękuję nic nie kosztuje, a jest niezłym środkiem płatniczym.

- Mały uśmiech zmienia wielki świat.

- Uśmiech bogaci obdarzonego nie zubożając dającego.

-  Kto się nie śmieje ten się nie dowie, że śmiech to zdrowie.