DZIEŃ CHLEBA

17 października najmłodsze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Chleba. Krasnoludki podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka.” Poznały etapy pracy produkcji chleba oglądając  film edukacyjny „Jak produkowany jest chleb”oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Z biegiem czasu teoria stała się w praktyką. Dzieci zamieniły się w małych piekarzy i aktywnie uczestniczyły w pieczeniu chleba z Panią Magdą, która pracuje w naszej przedszkolnej kuchni. Poznały składniki potrzebne do przygotowania chleba, wyrabiały ciasto, obserwowały jak rośnie i piecze się. Na koniec przedszkolaki chętnie zajadały się świeżym chlebem, który wspaniale zarumienił się w przedszkolnym piekarniku.