DZIEŃ KROPKI

15 (września) grupa III „Pszczółki”  obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach dzieci wysłuchały opowiadania “Naciśnij mnie”. Jest to interaktywna książka, która angażuje najmłodszych czytelników w niesamowitą zabawę! Głównymi bohaterami książki są niesforne kropki, które proszą o wykonanie różnych czynności. Po naciśnięciu żółtej kropki, powstają dwie żółte kropki. A co się stanie, gdy potrzęsie się książką? Albo naciśnie wszystkie kropki? O tym z pewnością opowiedzą Pszczółki rodzicom.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu - można z nich utworzyć np. kolorową gąsienice.