SAŁATKA OWOCOWA

3 października dzieci samodzielnie przygotowały pyszną, kolorową i witaminową sałatkę owocową.

Taka witaminowa przekąska jest alternatywą dla słodyczy, które tak bardzo lubimy.

Wszyscy mieliśmy soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy.

Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny.

Przedszkolaki pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem podczas krojenia owoców na małe kawałki.

Degustacja sałatki owocowej była bardzo przyjemna.

Dzieciom wyjątkowo smakowały owoce w takiej postaci, tym bardziej że był to efekt ich pracy.

Na koniec dzieci stwierdziły, że przepis na tą pyszną sałatkę jest bardzo prosty,

dlatego będą ją robiły w domu – dla swoich rodziców i rodzeństwa – zachęcając przy tym domowników do zdrowego stylu życia.

Było pysznie, kolorowo i zdrowo!