WIZYTA W KUCHNI

9 listopada „Hałabały” odwiedziły naszą przedszkolną kuchnię. Nasze wspaniałe panie kucharki p. Marzenka i p. Edyta opowiedziały nam o zasadach przygotowania zdrowych posiłków dla naszych przedszkolaków. Dzieci oglądały kuchenne wyposażenie, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria potrzebne do pracy. Ogromną frajdą okazało się oglądanie ogromnych garnków, misek i patelni, w których panie kucharki przygotowują przepyszne posiłki. Panie zwróciły uwagę dzieci na swój strój, podkreśliły znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków. Po tej wizycie dzieci pełne radości i nowego doświadczenia w przedszkolnym „kąciku kuchennym” naśladowały prace wykonywane przez panie kucharki, a także wykonały piękne prace plastyczne pt. „Pani kucharka przy pracy”. Przedszkolaki serdecznie dziękują paniom kucharkom za poświęcony czas i interesujące zajęcia oraz za wielki wysiłek wkładany każdego dnia w przygotowywanie pysznych i zdrowych posiłków.