WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY...

Kolejny tydzień pracy za nami. Tym razem Misie poznawały nową porę roku - WIOSNĘ. Oj dużo się działo. Na początek słuchaliśmy opowiadania o "Chomiku, który szukał wiosny". Na jego podstwie poznawaliśmy pierwsze oznaki wiosny - przebiśniegi, powroty ptaków, pączki na drzewach, ocieplenie. Tych oznak szukaliśmy także w ogrodzie przedszkolnym podczas wspólnych spacerów. Przygotowaliśmy także pracę plastyczną - "Przebiśniegi", które ozdabiały naszą szatnię. Bawiliśmy się  w przeliczanie kwiatów, segregowaliśmy je ze względu na rodzaj, układaliśmy określoną liczbę kwiatów w wazonie. Wyklejaliśmy kawałkami kolorowego papieru tulipany, które najpierw obrysowaliśmy, łącząc kropki. Poznawaliśmy także nazwy czynności wykonywanych w ogrodzie oraz posadziliśmy naszą rzeżuszkę. Oj pracy było dużo, ale dzięki temu przedszkolaki wiedzą, co oznacza Wiosna.