ZDROWE ODŻYWIANIE

Dnia 7 marca 2016r. w naszej grupie zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania poprowadziły nasze panie;

- intendent – p. Małgorzata Rz.

- szefowa kuchni – p.. Joanna  J.

- kucharka – p. Marzena  P.

Wiek  przedszkolny  to  czas,  w  którym  kształtują  się  preferencje  smakowe  oraz  upodobania żywieniowe, które mogą w przyszłości odbić się negatywnie lub pozytywnie na  zdrowiu naszych dzieci. Wiadomo przecież, że prawidłowe żywienie decyduje o zdrowiu dziecka i prawidłowym jego rozwoju, a racjonalne odżywianie ma bardzo duży wpływ na  aktywność psychiczną, umysłową i ruchową dziecka. Nawyki  żywieniowe  należy  wpajać  dzieciom  od  najmłodszych  lat  więc  w realizację  wprowadzania  zdrowego  odżywiania  dzieci  w  przedszkolu  należy  zaangażować  całą   społeczność  przedszkolną:  dzieci,  rodziców  i  pracowników .  Warunkiem  koniecznym  jest  zaangażowanie, nabywanie i poszerzanie wiedzy pracowników kuchni, nauczycieli, rodziców  i  dziadków  z  zakresu  zdrowego  żywienia,  przekonanie  wszystkich  o  konieczności  wprowadzania tych zmian oraz wspólny cel, jakim jest zdrowie dzieci i ich rodzin.

Celem spotkania było nabywanie i poszerzanie wiedzy dzieci na temat zdrowego odżywiania:

• Ø rozumienie potrzeby prawidłowego żywienia,
  • Ø zapoznanie z podstawowymi  zasadami żywieniowymi, z  rolą witamin i innych  składników dla organizmu,
  • Ø kształtowanie umiejętności  komponowania zdrowych  posiłków,
  • Ø poszerzenie świadomości  dzieci w zakresie zdrowego  odżywiania,
  • Ø zachęcenie do zjadania zdrowych posiłków w przedszkolu – zwłaszcza surówek i sałatek

Dziękujemy paniom za ciekawe spotkanie i że mimo codziennych wielu obowiązków znalazły dla nas czas!!!