SAŁATKA OWOCOWA

10 marca dzieci z grupy „Hałabały”  na zajęciach najpierw dużo opowiadały o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ich ciała i umysłu. W tym dniu dzieci wraz z rodzicami przyniosły mnóstwo różnych owoców. Wszystkie zgromadzone owoce zostały umyte, posegregowane, i starannie pokrojone. Dzieci nie mogły doczekać się własnoręcznego komponowania deseru owocowego. Gdy w miseczce znalazły się już wszystkie owoce, nadszedł czas na degustację. Dzieci  z apetytem zjadły porcje pysznego deseru, który przecież same przygotowały.

Po takich zajęciach każdy przedszkolak zapamięta, że to co zdrowe może być również baaardzo smaczne.  Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała. Zajęcie dostarczyło dzieciom wrażeń smakowych , wzrokowych i dotykowych.