DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ARENIE

Zwieńczeniem naszych działań w ramach projektu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka był koncert w Hali widowiskowo – sportowej Arena, który odbył się 26 września. Przedszkolaki z wszystkich dzielnic Poznania zaprezentowały swoje rapowane rymowanki oraz zaprezentowały przygotowane tańce europejskie. Wszyscy razem odśpiewaliśmy też piosenkę „Poznań moje miasto”. Nasze przedszkole reprezentowane przez naszą grupę wraz z pozostałymi przedszkolami z Grunwaldu zatańczyły taniec z chustą animacyjną do walca „Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa. Na koniec uroczystości wszyscy razem bawiliśmy się i tańczyliśmy podczas występów zespołu Mozaika.

A oto przebieg tego wspaniałego spotkania!!!

Przyjazd dzieci z przedszkoli z poszczególnych dzielnic i zajęcie miejsc w wyznaczonych sektorach

żółty - Wilda, pomarańczowy - Nowe Miasto, czerwony – Stare Miasto; zielony - Jeżyce; niebieski - Grunwald.

Powitanie - Teresa Grad prezes Poznańskiego Oddziału OMEP - okrzyki - rapowane przygotowane przez poszczególne dzielnice.

Przemówienie - przedstawiciela władz państwowych , samorządowych;

Zaśpiewanie piosenki Poznań – moje miasto ( słowa i muzyka Maria Pędzińska) przez wszystkich uczestników uroczystości;

Prezentacja układów tanecznych przygotowanych przez dzieci z poszczególnych dzielnic Poznania na płycie głównej :

Jeżyce – „Polonez” ( na podstawie W. Kilara ) Polska ;

animacje muzyczne wszystkich dzieci z wykorzystaniem przygotowanych instrumentów - animatorzy - MOZAIKA EDUKACJA/ANIMACJA/KREACJA

Stare Miasto – „Polka” na podstawie Malowany dzban (H. Vondrackovej) Czechy

Nowe Miasto – „Menuet” Francja

Grunwald – „Walc” Austria

Wilda - „Zorba” Grecja

Koncert Przemysława Mazurka - autora i kompozytora piosenek dziecięcych m.in. „Pudełka”, „Słoń i Krokodyl”

Animacja muzyczna finałowa – piosenka, taniec „Tak się bawią przedszkolaki” na płycie głównej .