KUKŁA Z WIEJSKIEGO PODWÓRKA

Dnia 19 .03.2014r.  odbył się w naszym przedszkolu teatrzyk kukiełkowy pt.: ” Kukła z wiejskiego podwórza”. Przestawienie przygotował Teatr pod Orzełkiem.

Profesor Hilary Szczebrzeszyński wyrusza na wieś do Kukiełkowa, gdzie bawi się z widzami w teatr kukiełkowy. Dzieci zapoznają się z ludowymi obrzędami (noc sobótkowa, dożynki, topienie Marzanny) i tradycyjną polską lalką-kukłą. Uczestnicy zabawy występują w Teatrze Jarzynowym im. Królowej Bony, spotykają Stracha Na Wróble, tańczą z lalkami podczas Nocy Świętego Jana. W spektaklu wykorzystano 30 kukieł, całości dopełniają piosenki napisane przez Agnieszkę Glińską. Spektakl spotkał się z wielkim zainteresowaniem dzieci  –  nagrodzono aktorów Teatru pod Orzełkiem” wielkimi brawami!!!