POLICJA

2 października w przedszkolu gościli przedstawiciele Policji i dwa psy policyjne.

Odwiedziny Funkcjonariuszy Policji i psów odbyły się w każdej grupie, pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie? Dzieci dowiedziały się również jak bezpiecznie zachowywać się w kontakcie z psami, aby zapobiec pogryzieniu.

Serdecznie dziękujemy!!! Pani i Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. Nasza wiedza na temat bezpieczeństwa została usystematyzowana i utrwalona. Poznaliśmy różne zagrożenia i wiemy jak im zapobiegać i jak wezwać pomoc.