PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ ZIELONY

21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny zwany też Dniem Wagarowicza! Tego dnia dzieci z Przedszkola nr 1 już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w grach i zabawach  nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku; utrwalały wiosenne piosenki przypominały sobie pierwsze oznaki wiosny.

Starsze przedszkolaki wzięły także udział w konkursie, na najciekawsze wiosenne nakrycie głowy. Oto wyniki:

I MIEJSCE:

II MIEJSCE:

III MIEJSCE:

Po wspólnych zabawach  przedszkolaki wybrały się do pobliskiego parku, aby przegonić Panią Zimę i powitać kolejną porę roku – Wiosnę. Podczas spaceru bacznie obserwowały przyrodę poszukując pierwszych oznak wiosny. Pani Marzanna, która co roku towarzyszy naszej wyprawie w kulminacyjnym punkcie zrzuciła swoje zimowe szaty i  przemieniła się w Panią Wiosnę. Z piosenka na ustach przedszkolaki wróciły do przedszkola.