SP 7 ROBOTY

WIELKI NIESPODZIANKI W SP NR 7

21 kwietnia gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 7 na wspaniałych zajęciach, które miały dzieciom przybliżyć zasady organizacji i pracy na lekcji.

A to krótki opis z tego spotkania:

P. Agnieszka Czereśniowska zaprosiła nas do wspólnej gry z kodowania. gdzie dzieci  na dywanie poznały tajniki programowania. Naukę rozpoczęły tworząc skrypty za pomocą piktogramów. Zabawy rozwijały w dzieciach umiejętność logicznego myślenia. Naukę podstaw programowania umilił im też sympatyczny robot Dash.

P. Aneta Skorupińska i Mirosława  Łopatka wprowadziły nas w świat muzyki. W czasie zajeć muzyczno – ruchowych poznaliśmy nową piosenkę „Powitanie”. Akompaniowaliśmy do piosenki na bum, bum rurkach. Rozwiązywaliśmy zagadki o instrumentach muzycznych.

P. Izabela Jarosz zaprosiła nas do sadu, Podczas zajęć przyrodniczych dzieci dowiedziały się, jak rosną jabłka - z kwiatka aż do soczystego owocu. Poznały owady tak potrzebnych do zapylania kwiatów. Najlepszym momentem dla nas była praca z mikroskopami stereoskopowymi i lupami, gdzie przeprowadziliśmy obserwacje kwiatów z drzew owocowych.

P. Danuta Szymanowska i P. Małgorzata Ślotała zaprosiły nas do wykonania pracy plastycznej – „Kosz z owocami”. Nasze zmagania plastyczne – rysowanie, wycinanie, naklejanie owoców w koszyku oraz ozdabianie koszyków różnorodnymi wzorkami  zostały docenione i pochwalone przez Panie nauczycielki ze szkoły.

P. Jolanta Ławniczak wraz ze swoja klasą 2b zaprosiła nas naprzedstawienie pt. „ Tak ciężko, tak lekko”. Dzieci obejrzały ciekawą interpretację znanego wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”, gdzie oprócz tekstu literackiego wprowadzono elementy zdrowego odżywiania się. Dzieci świetnie wiedziały co szkodzi zdrowiu a jaki powinien być zdrowy tryb życia.

Wizyta była bardzo udana!!!, a dzieci bogatsze o nową wiedzę i doświadczenia radosne wracały do przedszkola. Takie spotkania inicjowane przez szkołę niwelują strach przed nieznanym szkolnym światem nauki i obowiązkami  szkolnymi

Dziękujemy za zaproszenie!!!